Lekce Orietnálních tanců mnou vedené jsou kromě ladnosti, ženskosti a krásného pohybu vedeny zdravotním stylem.
Jako pohybový specialista spojuji prvky tance a zdravotního cvičení. Tancem lze uvolnit mnoho bolestí těla. Nejčastější bolest zad lze tímto stylem tance buď velmi zmírnit, nebo přímo odbourat.
Lekce jsou vedené klidným tempem při vysvětlování techniky, ale dáme i svižnější tempo na uvolnění … 🙂
Těším se na všechny krásné ženy s radostí pro tanec. 🙂

Rozvíjíme-li pohybem své tělo, rozvíjíme i  svou duši.

Z tančící ženy je cítit osobnost – jakási vnitřní víra v sebe sama, sebedůvěra, hrdost a pevnost, magická síla, hluboká moudrost, noblesní držení těla a  radost z pohybu.

Původně břišní tanec vznikl pro ženy,  které se chystaly k porodu nebo  už u nich porod probíhal. Byly to vlastně  cviky,  které ženám ulevovaly od bolestí a pomáhaly uvolňovat  a otvírat porodní cesty, tak aby porod mohl probíhat  klidně a plynule.

Žena, která umí uvolněně, ladně a kreativně zacházet se svým tělem – provádět jednotlivé prvky břišního tance,  působí atraktivně, charismaticky, přitažlivě, eroticky.  A tak se břišní tanec dostal do povědomí jako provokativní a  svádivý tanec.

Krásný text z pohledu lékařky
z webových stránek úžasné tanečnice EGLAL!
https://www.eglal.cz/cs/brisni-tanec-z-pohledu-lekarky

V břišním tanci se pracuje  s horní a dolní polovinou těla. Pohyby,  které vycházejí z hrudníku a pánve jsou prováděny jednak izolovaně, jednak jsou  spolu  různě  propojovány.

Vezmeme-li v úvahu, že při břišním tanci se izolovaně pracuje s hrudní či pánevní partií našeho těla, nutně se s těmito partiemi  pracuje tak, aby se  uvolňovaly. Aby se tedy uvolňovaly i případné bloky.

Pojďme se nejdříve podívat, jak se může hrudní či pánevní blok projevovat.

Hrudní blok se projevuje jakýmsi rigidně vznešeným držení těla, nepřístupností, chladem, klidem, tvrdošíjností,  povzneseným až  pyšným postojem (při vší úctě – představte si vzpřímený postoj důstojníka či aristokrata). Takový člověk působí přísně, úzkostně, odtažitě, upjatě, tvrdě, nepřístupně,  přestože má uvnitř sebe srdceryvné touhy, emoce,  které neumí dát najevo. Neumí projevit lásku.  Má tedy  tyto emoce zablokované. Hruď je místem čtvrté čakry.

Hrudní blok se může projevit řadou nemocí – nejrůznějšími plicními onemocněními, astmatem (asthma bronchiale), nemocemi srdce včetně infarktu myokardu, vysokým tlakem, onemocněním jícnu, syndromem ‚zamrzlého ramene‘, zánětlivými problémy obratlů hrudní páteře či nejrůznějšími nemocemi prsní žlázy.

Pánevní neboli břišní blok se projevuje  zvýrazněným propnutím bederní partie zad neboli lordózou, povoleným nebo naopak staženým břichem, příliš širokými boky, asymetrií páteře,   prosakem  kůže v oblasti přechodu bederní a křížové oblasti páteře,  tzv. pomerančovou kůží,  asymetrií křížovo-kyčelních bodů,  tukovými  polštáři,  přílišnou štíhlostí či tloušťkou,  zvláštní asymetrií astenického hrudníku a obézní dolní poloviny těla.  Pánev je sídlem první a druhé čakry. Sídlem agrese, sexuální, bazální energie.

Lidé s tímto blokem mají jakýsi  pedantický, puritánský, upjatý,   kyselý nebo až příliš ušlechtilý výraz. Vzniká tehdy,  nemůže-li naše primární energie v dětském věku  přirozeně proudit, nemůže-li být naše energie přirozeně uvolňována v podobě agrese. To, co pak není emočně přirozeně vyjadřováno, je úzkost, zuřivost, radost, rozkoš, slast, vztek apod.

Tělesně se může tento blok u žen projevit nejrůznějšími gynekologickými, močovými, sexuálními či střevními obtížemi, bolestmi obratlů, gynekologickými výtoky, bolestivou  či nepravidelnou menstruací, záněty vaječníků, cystami, problémy s otěhotněním či  sterilitou, záněty dělohy, obrácenou polohou dělohy, obtížnými porody, frigiditou, problémy s orgasmem, poruchami erekce, vaginismem, celoživotní chronickou neuspokojitelností, problémy s vylučováním, záněty močového měchýře, ledvin a močových cest, náchylností k močovým kaménkům, povoleným svalstvem v malé pánvi (samovolné úniky moče), záněty tenkého a tlustého střeva, chronickou zácpou,  nebo  naopak takzvaným ‚rychlým střevem‘, hemeroidy, bolestmi v kříži, častými ústřely (lumbágo) apod.

Na břišní tanec se můžeme dívat jako na  určitý druh taneční terapie,  která  intenzivně pracuje s hrudní a pánevní partií našeho těla.  Jakmile se začne jedna část našeho těla měnit k lepšímu, má to blahodárný vliv i na ostatní partie. Vede to k naší celkové  harmonizaci. Bloky se  uvolňují, což má současně blahodárné účinky na  psychiku a celý organismus.  Po tělesné stránce se  navozují zdravější poměry v našem těle, léčí se tělesné potíže a bolesti.  Můžeme tak  předcházet nejrůznějším fyzickým problémům a nemocem.  Z emočního hlediska nám tanec pomáhá více cítit,  prožívat, uvědomovat si své pocity a emoce a rozvíjet  je v rámci své jedinečnosti.  Cítíme se svobodnější a volnější ve vyjadřování toho,  co cítíme a prožíváme. Nebojíme se a nestydíme vyjadřovat lásku ale též emoce jako je strach, úzkost, vztek, zlost. Tak se dokonaleji propojujeme se svou podstatou, se svou duší a více se stáváme sami sebou. Současně   to v nás vzbuzuje respekt, úctu a lásku k sobě samému.  Či spíše k sobě samým a ke svému jedinečnému a krásnému Ženství. Emočně více prožíváme jak je krásné být ženou a jsme si více vědomy své hodnoty.