Ahoj Helčo.
Chci ti poděkovat,že můžu chodit cvičit do tvého studia.
Pilates mi pomáhá zbavit se bolesti zad.
V minulosti jsem často vstával s bolestí zad,kterou jsem musel rozhýbat.
Dnes mám problémy se zády jen ojediněle.
Během individuálního vyšetření jsem poznal,že víš hodně o fyzioterapii a že tě to baví. Konečně na tvé práci je to vidět.
Vždy se těším na cvičení,do kterého vnášíš příjemnou a přátelskou atmosféru.

Díky Petr
______________________________________________________________________________________

Hely, tak co pilates přes prázdniny? 🙂 Doufam, že plánuješ, jinak si rezervuj pro mě individuální hodiny pilatesu dvakrát týdně aspoň!! 🙂 Nemůžu přerušit docházku, když už jsem se dopracovala ke stavu „bez bolesti a umírání“ a pocitu beztíže. To snad chápeš….. 🙂

                                                                                                                                                    

K  Helče na pilates chodím od března tohoto roku a od té doby jsem se na tomto cvičení stala doslova závislou. Hledala jsem cvičení, které by mi pomohlo od bolesti zad a zároveň zpevnilo tělo a zlepšilo celkovou kondici a přesně toto vše pilates splňuje.

Jak já říkám, chodím si na pilates odpočinout, ovšem není tím myšleno, že bych si zde pořádně nezamakala, právě naopak, zabrat dostávají i svaly, o kterých jsem neměla ani tušení. Odpočinkem myslím, odpočinek duševní, při pilates vždy zapomenu na starosti a problémy a plně se soustředím pouze na cvičení a domů odcházím s čistou hlavou a s úsměvem. Navíc hodiny pilates s Helčou jsou i zábavné a vždy přizpůsobené vašim aktuálním zdravotním potížím a celkovému zdravotnímu stavu. Zkrátka jak už jsem psala výše, pilates je těžce návykový a jak s ním začnete, nejde přestat.

Takže ode mě má pilates s Helčou za jedna a všem vřele doporučuji. Soňa

                                                                                                                                                                

 

Ahoj Helčo,
děkuji Ti za velmi příjemné pondělní hodiny pilatesu. Za těch několik měsíců, co je u Tebe navštěvuji, jsem ,,povyrostla" o několik centimetrů. Dokonce si toho všimlo i moje okolí. Přitom stačilo se pod Tvým vedením ,,jen" narovnat. Odnaučila jsem se vystrkovat bok do strany, dokonce i na fotkách:-) Taky mi moc pomáhá rozdýchávání po celé páteři. Prostě každé pondělí spím jako dudek. Měj se hezky a díky. Jitka S.

-----------------------------------------------------------------------------

Pavla

Ahoj Heli, musím vystřihnout pochvalu za páteční zumbu gold…. slečna cvičitelka Kristýnka byla úžasná, zatím trochu nesmělá, ale jinak supr…
Marně se snažím v Plzni najít nějakou pohybovou aktivitu, kde bych mela úsměv na rtech od začátku až do konce jako na tvých hodinách…
  • Darča
    
    Když jsem začínala u Helčy s posilováním spodního břišního svalstva (to, co vlastně vůbec není vidět), byla to upřímně pěkná nuda. Z aktivního fyzického rychlého pohybu (zumba, piloxing apod) přejít na cvičení, kdy zpočátku ani nic necítíte a vlastně ani nemáte zapojovat  žádné jiné svaly kromě těch hlubokých břišních... Pěkná otrava... :-(  Nicméně po několika lekcích jsem pochopila, že to skutečně lze takto cvičit (a není to úplně tak bezvýznamné, jak se na první pohled zdá) a z hlediska zdravotního je to vlastně dosti užitečné. Takže po daaaaaalších několika hodinách se z takových "nuda" cviků staly cviky příjemné a trénované každý den. A to intenzivní cvičení (kdy opravdu viditelně něco děláte :-) se samozřejmě k tomuto dá přidat a už např. nebolí tak moc záda...  Často slýchané "nemám na cvičení čas" není
    vlastně tak úplně pravdou. CHCI si ten čas najít nebo nechci? Je to přece o prioritách každého z nás. Takže posilovat a aktivovat spodní břicho můžete u kuchyňské linky, když krájíte maso nebo u žehlicího prkna, když žehlíte nekonečné hromady prádla nebo v neposlední řadě při čištění zubů (hned ranní rozcvička:-) příp. večer, když už si myslíte, že jste kompletně vyčerpaní a bez energie po celém dni. Je to proto, že to trvá jen několik minut a nepotřebujete tolik energie jako třeba na piloxing... Takže pár minutek během dne a máte zaposilováno.A cítíte příjemné protažení a zpevnění neviditelných svalů, které potřebujeme zase pro další svaly, aby tělo fungovalo komplexně. A poté samozřejmě k tomu přidejte nějakou tu větší "dřinu". Nebo bych to raději nazvala "vyplavení endorfinů"... a bude to jedna z nejlepších věcí, které jste pro sebe udělali. Neboť aktivní odpočinek je výborná věc:-)
    Takže Helčo díky za vysvětlování a trpělivost a pohybu zdar! :-)

Ahoj Helčo,  jen jsem ti chtěla říct, že mě hodiny s tebou děsně baví a nabíjí…ty rychlé,  ale i ty na oko pomalé a účinné pro moje tělíčko. Teď mě pro změnu bolela přední žebra a svaly na lopatkách, ale spala jsem jako dudek i s dudkovou:-) . tak v úterý…. Jitka S.

Vendy
Helčo,ten pocit se nedá popsat je to naprosto dokonalej a skvělej zážitek,a hlavně mě pomalu a jistě dáváš dohromady,ruku která nebyla moc pohyblivá dnes mužu používat dá se říci normálně,záda jsou o sto procent lepší a krční páteř zpívá,já když od tebe odcházím tak jenom létám,tak že dámy můžu jen doporučit,Helča je opravdu dobrá a ví co dělá……….